Biblioteka w Sławnie z najnowocześniejszym systemem bibliotecznym

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w naszej Bibliotece został wdrożony najnowocześniejszy system biblioteczny Alma wraz z wyszukiwarką Primo ? te najlepsze narzędzia wykorzystują największe biblioteki na świecie.

W Polsce system Alma użytkują już z powodzeniem: Biblioteka Narodowa, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Katolicki Uniwersytet Lubelski, Wojewódzkie Biblioteki Publiczne w Lublinie i w Kielcach.

Dzięki wdrożeniu nowego systemu czytelnicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Sławnie mogą korzystać ze zbiorów tak samo jak użytkownicy najlepszych polskich bibliotek i zagranicznych bibliotek publicznych, naukowych, narodowych, specjalistycznych.

Trwa podłączanie do systemu kolejnych dużych bibliotek akademickich i naukowych oraz dużej grupy bibliotek publicznych z województw: lubelskiego, łódzkiego i świętokrzyskiego. Wszystkie biblioteki podejmą pracę w jednym środowisku katalogowym, dzięki czemu ich czytelnicy otrzymają jak najszerszy dostęp do szybkiej i ujednoliconej informacji o zbiorach bibliotecznych zlokalizowanych na terenie całej Polski.

Nasza biblioteka dzisiaj dołącza do tego grona i również Państwo doświadczycie korzyści płynących ze współpracy z Biblioteką Narodową. Każdy z czytelników otrzyma dostęp do połączonych katalogów Biblioteki Narodowej ? bazy zawierającej ponad 25 mln jednostek zbiorów i codziennie powiększającej się o kolejne katalogowane nowości wydawnicze.

Katalog online Primo umożliwia szybkie i proste wyszukiwanie zbiorów dostępnych w naszej bibliotece, w powiecie i wreszcie w bibliotekach zlokalizowanych na terenie całej Polski. Zawężanie wyników wyszukiwania umożliwiają wygodne filtry dzięki którym można szybko znaleźć interesujące nas zagadnienie i ograniczyć do np. publikacji wydanych tylko w bieżącym roku. Ułatwienie dostępu do informacji przy jednoczesnym zapewnieniu jej najwyższej jakości ? to cechy systemu Alma i wyszukiwarki Primo, od dziś dostępne w naszej bibliotece.

Zachęcamy do odkrywania bogactwa piśmiennictwa polskiego dostępnego w wyszukiwarce Primo w połączonych katalogach Biblioteki Narodowej, gdzie znajdują się również zbiory Gminnej Biblioteki Publicznej w Sławnie.

Wszystkie koszty wdrożenia i utrzymania systemu pokrywa Biblioteka Narodowa ? operator Priorytetu 1. Kierunku Interwencji 1.2. Budowa ogólnokrajowej sieci bibliotecznej poprzez zintegrowany system zarządzania zasobami bibliotek Programu Wieloletniego ?Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021?2025?. Wdrożenie systemu Alma i wyszukiwarki Primo w naszej bibliotece zostało zrealizowane przez Bibliotekę Narodową.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021?2025.