Czytak Plus - oferta dla osób słabowidzących

Gminna Biblioteka Publiczna w Sławnie starając się sprostać oczekiwaniom wszystkich swoich czytelników, także niepełnosprawnych, umożliwia osobom niewidomym i niedowidzącym nowoczesną formę wypożyczania książki cyfrowej w formacie ?CZYTAK?.

Biblioteka przystąpiła do projektu ?Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących-edycja 2015? realizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym ?Larix? im. Henryka Ruszczyca. Projekt jest dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W ramach projektu Biblioteka otrzymała nieodpłatnie urządzenie Czytak Plus, które jest przystosowane do obsługi przez osoby niewidome i słabo widzące. Na podstawie umowy użyczenia placówka będzie mogła wypożyczać Czytaka wraz z książkami audio czytelnikom  z wadą wzroku. Biblioteka dzięki uprzejmości Stowarzyszenia "Larix" otrzymała bezpłatnie także pakiet cyfrowych książek mówionych, których można posłuchać na urządzeniu Czytak. Są wśród nich najwybitniejsze dzieła polskiej i światowej literatury, książki historyczne i popularno-naukowe, które nigdy wcześniej nie były dostępne dla niewidomych w wersji dźwiękowej.