Ferie zimowe w bibliotece i świetlicach

Ferie zimowe w bibliotece i świetlicach

Tegoroczne ferie zimowe na terenie gminy Sławno zorganizowane są w Gminnej Bibliotece Publicznej w Sławnie oraz w Świetlicach Wiejskich w: Antoninowie, Grążowicach i Tomaszówku.

Każdego dnia, dzieci aktywnie uczestniczą w różnorodnych zajęciach plastyczno-manualnych. Dla niektórych z nich to jedyna szansa na spędzenie wolnego czasu poza domem. Uczą się ciekawych technik artystycznych jak decoupage. Twórcze zmagania z różnego rodzaju papierem, plasteliną, farbami, kredą, solą przyjemnie wypełniają dzieciom czas. Powstają oryginalne i piękne prace plastyczne z rozmaitych materiałów, czasami coś z niczego. Podczas zajęć dzieci mają okazję wykazać się swoją kreatywnością i twórczymi zdolnościami jak budowa najwyższej piramidy z kubków jednorazowych czy też rakiety kosmicznej. Jednak najwięcej radości sprawiają dzieciom zajęcia kulinarne m.in. wypiek muffinków, kruchych ciasteczek i pizzy oraz przygotowywanie pysznych naleśników. Nie brakuje wspólnego grania w gry planszowe, piłkarzyki i w tenisa stołowego oraz zabaw ruchowych.

W zajęciach świetlicowych biorą udział dzieci miejscowe, natomiast w zajęciach w bibliotece w Sławnie uczestniczą dzieci miejscowe i z odległych wsi, rodzice przywożą je z Zachorzowa, Popław, Antoniówki, Kunic, Olszowca, Wygnanowa i Kamilówki. Podczas spotkań dzieci zawierają nowe znajomości i integrują się.

Informacje o bibliotece

Godziny otwarcia
Gminnej Biblioteki
Publicznej w Sławnie:

Poniedziałek - Czwartek
8:00 - 18:00

Piątek:
8:00 - 16:00

Sobota:
nieczynne

Filia w Gawronach - nieczynna