II Gminny Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej

10 listopada, w Publicznej Szkole Podstawowej im. Wandy i Henryka Ossowskich w Kunicach, odbył się II Gminny Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej, zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Sławnie w ramach realizowanego projektu "Świadectwa lokalnej przeszłości", dofinansowanego przez Łódzki Dom Kultury- Instytucji Samorządu Województwa Łódzkiego. W konkursie wzieli udział uczniowie ze wszystkich szkół z terenu Gminy Sławno, którzy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych: klasy I-III, IV-VI i gimnazja. Komisja konkursowa w składzie: Andrzej Śliwka, dr Jan Łuczkowski i Edward Rogowski oceniała młodych recytatorów i występy wokalistów. Zwycięzcy w kategorii poezja patriotyczna z klas I-III   I miejsce zajęła Justyna Kędziora z SP w Kozeninie, II miejsce Alina Nowak z SP w Kamieniu, III miejsce Maja Kwapisz z SP w Kunicach. W kategorii z klas IV-VI   I miejsce zajęła Julia Suros z SP w Sławnie, II miejsce Zuzanna Snochowska z SP Kunice III Klaudia Sobczyk z SP w Zachorzowie. W kategorii gimnazjalistów wygrała Natalia Małocha z Gimnazjum w Szadkowicach przed Michałem Sitnikiem z tej samej szkoły. W  kategorii pieśń patriotyczna w wykonaniu solistów z klas I-III I miejsce zajęła Magdalena Nowak z SP w Kamieniu, II miejsce Julia Ścierwicka z SP w Kozeninie, III miejsce Krystian Kobalczyk z SP w Zachorzowie. W  kategorii  z klas IV-VI   I miejsce zajął Jakub Jędrzejewski z SP w Kunicach, II miejsce Wiktoria Jaworska z SP w Sławnie, III miejsce Martyna Węglarska z SP w Celestynowie. W kategorii Gimnazjum I miejsce Klaudia Melka z Gimnazjum w Szadkowicach, II miejsce Aleksandra Ścierwicka z ZSS w Prymusowej Woli. W kategorii pieśń patriotyczna w wykonaniu duetów z klas I-III najlepsi byli Alicja i Szymon Kurzyk z SP w Sławnie, tuż za nimi znależli się Zuzanna Włodarczyk i Antoni Pawlik z SP w Zachorzowie, III miejsce Gabriel Dębowski i Zofia Rosiak z SP w Celestynowie. W kategorii duety klas IV-VI I miejsce zajęły Amelia Jaworska i Agata Kszczot z SP w Sławnie, II miejsce Maja Stępień i Maria Melka z SP Zachorzów, III miejsce Maja Wach i Julia Kuleta z SP w Kozeninie. Sposród gimnazjalistów najlepiej zaśpiewały Aleksandra Kszczot i Małgorzata Podwysocka z Gimnazjum w Szadkowicach, II miejsce Julia Kopacz i Honorata Jurek też z Gimnazjum w Szadkowicach. Pozostałym uczestnikom wręczono wyróżnienia. Ogółem w konkursie wzięło udział 43 uczestników. Również podczas trwania konkursu patriotycznego w Szkole Podstawowej w Kunicach prezentowana była wystawa materiałów archiwalnych pt." Gmina Sławno i jej mieszkańcy w starej fotografii", zorganizowana w ramach projektu " Świadectwa lokalnej przeszłości".