Kolejne zajęcia " Od ziarenka do bochenka"

Kolejne zajęcia " Od ziarenka do bochenka"

        W Gminnej Bibliotece Publicznej w Sławnie  odbyły się kolejne  zajęcia edukacyjne „ Od ziarenka do bochenka” zorganizowane w ramach projektu „ Świadectwa lokalnej przeszłości – 2 edycja” dofinansowanego ze środków  Łódzkiego Dom Kultury- Instytucji Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego. W zajęciach uczestniczyli uczniowie klasy pierwszej i trzeciej z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sławnie, którzy przybyli  wraz z wychowawczyniami - panią Haliną Kołodziejczyk i  panią Małgorzatą Gorzelą. Zajęcia prowadziła Marianna Śmiechowska przewodnicząca Gminnej Rady KGW.
Dzieci z zapartym tchem, w przemiłej sielskiej atmosferze przepełnionej zapachem skoszonego zboża i upieczonego chleba, wysłuchały opowieści o tym jak powstaje chleb. Podczas zajęć rozpoznawały też różne gatunki zbóż, rodzaje mąki oraz ziaren dodawanych przy wypiekaniu chleba. Dowiedziały się, jak dawniej zbierano zboże i obejrzały dawne narzędzia.
Na koniec zajęć dzieci spróbowały świeżo upieczonego swojskiego chleba z masłem, serem i pomidorem, który jednak najbardziej smakował bez żadnych dodatków -był pyszny!!.

   

   

      

Informacje o bibliotece

Godziny otwarcia
Gminnej Biblioteki
Publicznej w Sławnie:

Poniedziałek - Czwartek
8:00 - 18:00

Piątek:
8:00 - 16:00

Sobota:
nieczynne

Godziny otwarcia
filii w Gawronach:

Wtorek:                                                                                                                                                                                  10:00-18:00

Czwartek:                                                                                                                                                                                  10:00-18:00