NARODOWE CZYTANIE 2018

NARODOWE CZYTANIE 2018

         W dniu 7.09.2018r.  Gminna Biblioteka Publiczna  w Sławnie Filia w Gawronach włączyła się w kolejną edycję Narodowego Czytania, którego bohaterem w tym roku było „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Powieść ta przybliża przeżycia Polaków sprzed wieku i czytana w roku jubileuszu odzyskania niepodległości jest formą uczczenia tego wydarzenia.

W tegorocznej akcji wzięli udział uczniowie klas VI i VIII z Publicznej Szkoły Podstawowej im. W. i H. Ossowskich w Kunicach. Na początku spotkania został odczytany list Prezydenta RP i przypomniana biografia Stefana Żeromskiego, a następnie uczniowie przystąpili do głośnego czytania utworu. Nie zabrakło także refleksji nad Ojczyzną i losami Polaków w czasach teraźniejszych i przeszłych.

Wspólne Narodowe Czytanie w bibliotece było doskonałą okazją dla młodych czytelników do zapoznania się z niezwykłym dziełem, które ma wyjątkowy charakter, jest przepojone polskością oraz głębokim patriotyzmem.

  

Informacje o bibliotece

Godziny otwarcia
Gminnej Biblioteki
Publicznej w Sławnie:

Poniedziałek - Czwartek
8:00 - 18:00

Piątek:
8:00 - 16:00

Sobota:
nieczynne

Godziny otwarcia
filii w Gawronach:

Wtorek:                                                                                                                                                                                  10:00-18:00

Czwartek:                                                                                                                                                                                  10:00-18:00