Noc bibliotek w Sławnie

Noc bibliotek w Sławnie

        NOC BIBLIOTEK to wielkie święto bibliotek i czytania - ogólnopolska akcja w niekonwencjonalny sposób zachęca do korzystania z księgozbioru. Tegoroczne spotkanie odbyło się pod hasłem „Znajdźmy wspólny język”.  W akcję tę włączyła się Gminna Biblioteka Publiczna w Sławnie, która do wspólnej zabawy zaprosiła dzieci i młodzież z okolicznych miejscowości.

Nocna przygoda rozpoczęła się o godz. 1800 i przyciągnęła wielu zainteresowanych. Na spotkanie przybyli zaproszeni goście: Zastępca Wójta Gminy-Beata Szlęzak, Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Spraw Społecznych-Mariusz Śmigiel.  

Tradycją  spotkania  stało się  głośne czytanie wybranych utworów przez uczestników wydarzenia. Na początku harcerze z 11 Zielonego Szczepu Harcerskiego „Impares” im. majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala” czytali fragmenty książki Zofii Staneckiej „Wizyta goblinów” a następnie goście przeczytali „Pierwsze czytanki dla…”, książeczki, które biblioteka otrzymała w ramach projektu „Mała książka-wielki człowiek”.

W bibliotece nie zabrakło również wrażeń muzycznych. Uczestnicy imprezy mieli okazje do posłuchania i zapoznania się z instrumentami m.in.: gitara elektryczna, gitara basowa, perkusja, saksofon, trąbka, puzon. Prezentację instrumentów poprowadził  Piotr Wasilewski  wraz z młodzieżą z Orkiestry Dętej, którzy zaprezentowali swoje umiejętności gry na instrumentach. Wszyscy z dużym zaciekawieniem i uwagą wysłuchali informacji dotyczących gry oraz zadawali interesujące pytania. Natomiast chętni mogli spróbować swoich sił grając na wybranym przez siebie instrumencie jak również wyrazić chęć do dalszej nauki. Spotkanie miało na celu pobudzenie wyobraźni, rozbudzenie pasji, mobilizacji dzieci do czytania, integracji dzieci i młodzieży oraz przyjemne spędzenie wolnego czasu. Liczymy na to, że po poznaniu biblioteki w tą wyjątkową noc, czytelnicy wrócą do niej również w dzień i kolejne dni.

 

Informacje o bibliotece

Godziny otwarcia
Gminnej Biblioteki
Publicznej w Sławnie:

Poniedziałek - Czwartek
8:00 - 18:00

Piątek:
8:00 - 16:00

Sobota:
nieczynne

Godziny otwarcia
filii w Gawronach:

Wtorek:                                                                                                                                                                                  10:00-18:00

Czwartek:                                                                                                                                                                                  10:00-18:00