Pasowanie na czytelnika Uczniów klasy II

Pasowanie na czytelnika Uczniów klasy II

W dniu 24 kwietnia 2018r. uczniowie klasy drugiej naszej szkoły odwiedzili Gminną Bibliotekę Publiczną w Sławnie. Tam w obecności rodziców oraz młodszych kolegów i koleżanek z oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej zostali uroczyście pasowani na czytelników biblioteki. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. W naszej szkole pasowanie uczniów klasy drugiej na czytelników biblioteki na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości szkolnych. Pierwsze spotkanie z biblioteką to przecież wyjątkowe wydarzenie, a pierwsza wypożyczona książka powinna być na długo zapamiętana.

Zanim jednak drugoklasiści zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników biblioteki zaprezentowali specjalnie na tę okazję przygotowaną, pod kierunkiem wychowawczyni Małgorzaty Gorzeli część artystyczną. Uczniowie wcielając się w role bajkowych postaci zaprezentowali zebranym jak należy właściwie obchodzić się z książką. Następnie śpiewali piosenki i pięknie recytowali wiersze związane z książką i biblioteką. Pomagali im w tym uczniowie z klasy pierwszej i czwartej. Wreszcie drugoklasiści złożyli uroczystą przysięgę, że będą zawsze kochać i szanować książki, będą korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przyrzeczeniu kierownik biblioteki pani Zuzanna Broszczyk dokonała pasowania każdego ucznia na czytelnika, wręczyła im zakładki i słodkie upominki, zaś wszystkich zebranych obdarowała słodkościami. W dowód przynależności do grona czytelników biblioteki dyrektor szkoły pani Marzenna Skowrońska wręczyła uczniom pamiątkowe dyplomy. Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Radość nowych czytelników była ogromna, a wrażenia na pewno będą niezapomniane. Po takim wspólnym spotkaniu biblioteka na pewno będzie kojarzyła się najmłodszym czytelnikom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.

Na zakończenie uroczystości w związku z trwającym ,,Rokiem dla Niepodległej" oraz zbliżającymi się Świętami Majowymi wszyscy zebrani wspólnie wyrecytowali wiersz Władysława Bełzy ,,Katechizm polskiego dziecka".

Informacje o bibliotece

Godziny otwarcia
Gminnej Biblioteki
Publicznej w Sławnie:

Poniedziałek - Czwartek
8:00 - 18:00

Piątek:
8:00 - 16:00

Sobota:
nieczynne

Godziny otwarcia
filii w Gawronach:

Wtorek:                                                                                                                                                                                  10:00-18:00

Czwartek:                                                                                                                                                                                  10:00-18:00