Tydzień Bibliotek w Sławnie

W dniu 9 maja w ramach XVI edycji Tygodnia Bibliotek w Gminnej Bibliotece Publicznej w Sławnie gościliśmy uczniów  klasy ?0? Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sławnie wraz z panią dyrektor Marzenną Skowrońską. Dzieci wzięły udział w lekcji bibliotecznej połączonej z krótką wycieczką po bibliotece.

Po powitaniu uczniów przez kierownika biblioteki  dzieci zostały zaproszone w do wspólnej zabawy. W takt  piosenki  ?Jedzie pociąg z daleka? dzieci wyruszyły w podróż, której celem było poznanie biblioteki. Pociąg pomknął między regałami. Dzieci dowiedziały się, jaka literatura gromadzona jest w bibliotece i poznały poszczególne działy. Podróż zakończyła się przy regałach z literaturą dziecięcą gdzie na dzieci czekały panie: Zastępca Wójta Gminy Sławno Beata Szlęzak i dyrektor Marzenna Skowrońska. Następnie odbyło się głośne czytanie bajek przez zaproszonych gości.

Na zakończenie w podziękowaniu za wspólnie spędzony czas, dzieci otrzymały zakładki do książek.

Połączenie literatury i dobrej zabawy to najlepszy sposób na popularyzację czytelnictwa oraz wyrabianie nawyku korzystania ze zbiorów bibliotecznych.