Tydzień Bibliotek w Sławnie

TYDZIEŃ BIBLIOTEK to ogólnopolska akcja promująca czytanie i biblioteki jako najbardziej dostępne instytucje kultury z ofertą dla osób w każdym wieku. Tegoroczne spotkania odbywały się pod hasłem „Biblioteka – miejsce na czasie”.

Do udziału w akcji włączyła się również Gminna Biblioteka Publiczna w Sławnie organizując spotkania z najmłodszymi miłośnikami książek. Najpierw gościliśmy dzieci klasy „0” z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sławnie, którzy przybyli wraz z opiekunem Darią Krawczyk. W kolejnych dniach odwiedzili nas uczniowie  klas I- III z Publicznej Szkoły Podstawowej w Zachorzowie wraz z nauczycielami Katarzyną Mendrecką i Krystyną Bugaj. Oba spotkania rozpoczęła wędrówka po bibliotecznych zakamarkach  podczas której Pani Zuzanna Broszczyk kierownik biblioteki opowiadała o bogatym księgozbiorze. Dzieci z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególnie zainteresował ich dział dla najmłodszych. Dowiedziały się również co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak dbać o wypożyczone książki. Ciekawym akcentem dla odwiedzających było czytanie bajek: „Calineczka”, Złotowłosa i Trzy Misie” oraz „Noc w bibliotece” . Przedstawienie bajek techniką ,,Kamishibai” cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród dzieci. W trakcie pobytu w bibliotece, dzieci odgadywały zagadki związane z postaciami z bajek i baśni. Wszyscy  znakomicie sobie poradzili i zostali nagrodzeni małymi upominkami. Zorganizowane spotkania dostarczyły uczestnikom nie tylko dużą dawkę wiedzy, ale przede wszystkim były znakomitą zabawą!