Wakacje 2023

Wakacje 2023

Półmetek wakacji już za nami.

Kreatywnie, twórczo i zabawnie ? tak w skrócie można opisać trwające zajęcia wakacyjne zorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury i Gminną Bibliotekę Publiczna w Sławnie.Okres wakacji jest wspaniałą okazją, aby poprzez różnego typu zajęcia oraz warsztaty zachęcić dzieci do odwiedzenia biblioteki czyli miejsca, w którym mogą bezpiecznie i ciekawie spędzić swój czas wolny.

W te wakacje, podobnie jak w poprzednich latach prowadzone są bezpłatne zajęcia wakacyjne dla najmłodszych. Zajęcia rozpoczynają się o 10:00 i trwają do 14:00. Dzieci mają okazję twórczo spędzić czas, poszerzając swoją wiedzę i umiejętności manualne, a przy tym dobrze się bawić. Stałym punktem są gry i zabawy integracyjne oraz zajęcia plastyczne. Mali artyści w połączeniu swoich zdolności artystycznych i fantazji oraz przy pomocy pracowników tworzą przedziwne, jedyne w swoim rodzaju prace. Powstają kolorowe witraże, tekturowe kaktusy, własnoręczne bransoletki oraz sowy z rolek po papierze. W trakcie zajęć nie brakuje gier, quizów, zagadek oraz zabaw ruchowych. Kolejnym punktem wakacyjnych spotkań są warsztaty kulinarne gdzie dzieci wypiekają gofry i naleśniki. Codziennie bawią się na placu zabaw i skaczą na trampolinach. Na tarasie budynku układają duże kolorowe klocki oraz grają w piłkarzyki, bilard i cymbergaj, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród młodszych jak i starszych. Wielką radość dziewczynkom sprawiają zabawy z zakresu makijażu i fryzjerstwa podczas których zaplatają kolorowe warkoczyki, malują paznokcie oraz robią kolorowe tatuaże. Każdego dnia w zajęciach uczestniczy kilkudziesięcioosobowa grupa dzieci od 4 do 11 lat.

Przed nami jeszcze cały miesiąc wakacji, podczas którego na pewno nie zabraknie ciekawych atrakcji by wspólnie pobawić się w miłej i wesołej atmosferze.

Informacje o bibliotece

Godziny otwarcia
Gminnej Biblioteki
Publicznej w Sławnie:

Poniedziałek  8:00 - 16:00

Wtorek 8:00-18:00

Środa 8:00-16:00

Czwartek 8:00- 18:00

Piątek 8:00 - 16:00

Sobota:
nieczynne

Filia w Gawronach - nieczynna